Пулинський ЗДО №1 "Ялинка", Пулини
Житомирська область, Житомирський район

COVID-19: профілактика інфікування і поширення

                                                                                              ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                    Директор ЗДО           Т.Колесник

                                                                                   Наказ№23 від28.05.2020р.

 

 

Інструкція № 36

для працівників Пулинського ЗДО №1 «Ялинка» щодо організації протиепідемічних  заходів на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19) .

  1.Загальні положення

Дана Інструкція розроблена на основі рекомендацій,спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби(COVID -19) ,організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти ,які здійснюється відповідно до вимог наказу Міністерства охорони здоров'я України від 24 березня 2016 року № 234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», наказу Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти і науки України від 17 квітня 2006 року № 298/227 «Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» .

2.Вимоги перед початком роботи:

2.1 Перед початком зміни проводиться температурний скринінг усім працівникам закладу дошкільної освіти.

Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань не допускаються до виконання обов'язків, звертаються до сімейного лікаря чи закладу охорони здоровя.

При вимірюванні температури тіла контактним методом, необхідно забезпечити обов'язкову дезінфекцію виробу, яким здійснюється термометрія після кожного його використання, згідно з інструкцією виробника дезінфекційного засобу.

2.2 Температурний скринінг дітей проводять при вході (початковий) у заклад та кожні 4 години (поточний) з занесенням показників у відповідний журнал довільної форми.

Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків. При ізоляції важливо не допустити тривожних відчуттів у дитини та враховувати її психологічний стан.

2.3 Ранкове приймання дитини до закладу дошкільної освіти та передачу після закінчення дня проводить вихователь групи на території закладу за межами його будівлі (за несприятливих погодних умов - на вході до приміщення). Батьки або особи, які їх замінюють, повинні одягати респіратор або захисну маску, так, щоб були покриті ніс та рот.

2.4На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів.

Використання антисептиків повинно відбуватись виключно під контролем працівників закладу. Самостійний доступ дітей до спиртових антисептиків повинен бути обмеженим.

2.5. Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, навчання обробці рук антисептиком, миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо) проводяться в ігровій формі та за особистим прикладом працівників закладу.

3. На період карантину забороняється:

 • використання багаторазових (тканинних) рушників;
 • використання м'яких (м'яконабивних) іграшок;
 • використання килимів з довгим ворсом;
 • перебування у вуличному взутті (без змінного) всередині приміщень;
 • проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш, ніж однієї групи та за присутності глядачів (відвідувачів);
 • проведення батьківських зборів (окрім тих, що проводяться дистанційно).

4. На період карантину працівники зобов’язані:

 • розробити адаптивний графік прогулянок та занять з метою недопущення об'єднання/змішування груп;
 • обмежити кількість дітей в групах, виходячи з можливості забезпечення належних протиепідемічних умов та контролю над їх дотриманням;
 • проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;
 • надавати пріоритет активностям, що проводяться на відкритому повітрі;
 • переформатувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимально можливе фізичне дистанціювання;
 • обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;
 • обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентаря;
 • забезпечити процес організації харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, які харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.

5. На період карантину працівники мають забезпечити:

 • працівників п'ятиденним запасом засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів і організувати контроль за їх використанням;
 • навчання працівників правилам використання засобів індивідуального захисту, їх утилізації та контроль над дотриманням цих правил;
 • наявність рідкого мила та паперових рушників в санвузлах;
 • інформування щодо встановлених обмежень та умов обслуговування при вході до закладу, при проведенні телефонних записів та на офіційних сторінках в мережі Інтернет та соціальних мережах;
 • дезінфекцію поверхонь не рідше, ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять;
 • вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів;
 • провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня;
 • централізований збір використаних засобів індивідуального захисту (ЗІЗ), паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;
 • недоступність контейнерів (урн) для використаних ЗІЗ, запасів дезінфікуючих засобів та засобів для прибирання для дітей;
 • тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику, визначених відповідно до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (СОVID-19)», затверджених наказом МОЗ України від 28.03.2020 № 722.

6. Працівники повинні:

 • регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 2 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;
 • утримуватись від контактів з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань - кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо;
 • самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

Інструкцію розробив директор ЗДО Колесник   Т.О.

ПОГОДЖЕНО

Представник трудового колективу А.Ф.Приход

Прізвище, ініціали                                    підпис                  дата

З інструкцією ознайомлені і отримали по  одному примірнику  на руки.

Правила прийому для батьків діти, яких будуть відвідувати Пулинський ЗДО №1 під час адаптивного карантину.

 

        1. Температурний скринінг дітей проводиться медичною сестрою при вході- вхідні ворота в садочок.

     

        2. Діти, в яких виявлено температура тіла понад 37,2° С або ознаки респіраторних захворювань повертаються з батьками додому або до медичного закладу.

 

       3.Ранковий прийом дітей до ЗДО та передачу після закінчення дня проводить вихователь групи,медичний працівник на території закладу за межами його будівлі, ігровому майданчику (за несприятливих погодних умов-на вході до приміщення, на порозі біля вхідних дверей). Батьки або особи, які їх замінюють, повинні одягати респіратор або захисну маску, так, щоб були покриті ніс та рот.

 

       4. Якщо батьки хочуть забрати дитину в післяобідній час, потрібно попередньо зателефонувати вихователю відповідної групи, домовитись, одягнену дитину виведуть на поріг.

 

       5.Якщо дитина з будь-яких причин не з'явилися в садочок потрібно перетелефонувати вихователю і довести причину перебування вдома: по хворобі ,чи з інших причин.

                  БУДЬТЕ ЗДОРОВІ !!!

 

ПУЛИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ПУЛИНСЬКОГО РАЙОНУ

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВІДДІЛ ОСВІТИ

 

НАКАЗ

 

 

30.07.2020 р.                                   смт Пулини                                               № 72/о

  

Про відновлення роботи Пулинського

ЗДО №1 «Ялинка» та №2 «Сонечко»

в умовах адаптивного карантину

 

 

              Відповідно до рішення виконавчого комітету Пулинської селищної ради від 30.07.2020 року № 107 «Про вжиття  заходів щодо недопущення поширення коронавірусної інфекції COVID-19 на території Пулинської об’єднаної територіальної громади»

 

НАКАЗУЮ:

 

1. З 03.08.2020 року відновити роботу Пулинського закладу дошкільної освіти №1 «Ялинка» та  №2 «Сонечко».

2. Керівникам закладів дошкільної освіти  Галушці В. А., Колесник Т. О. організувати підготовку освітнього середовища закладів дошкільної освіти з дотриманням санітарних та протиепідемічних заходів, відповідно до Постанови головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 року №25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням короновірусної хвороби (COVID- 19)».

3. Групи комплектувати у ЗДО з дітей, в яких один із батьків офіційно працює (за наявності  довідки з місця роботи).

4. Прийом дітей в заклад дошкільної освіти здійснювати з обов’язковим  проведенням термометрії та візуального огляду усіх дітей, а дітей, які перехворіли – за наявності довідки від лікаря.

5. Відтермінувати відкриття ясельної групи у садочку №2 «Сонечко» до 31.08.2020 року.

6. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Спеціаліст відділу освіти                                              Світлана ОНИЩУК

 

Корисні посилання

 

 

 

 

Логін: *

Пароль: *